Provozuji sportovní a relaxační masáže a také Breussovu masáž


Jdete na masáž poprvé? 

Pokud si přejete masírovat šíji, sundejte si prosím, řetízky z  krku.

Před masáží 1.5 h pokud možno nejezte těžké jidlo. Avšak, příjemnému, plnohodnotnému zážitku z masáže nepřidá, kdyz vám kručí v břiše. Pomůže lehčí svačina.

Zeptám se vás, co vás trápí, kterou část tela chcete namasírovat.

Pokud by vám nějaký hmat z osobního hlediska byl nepříjemný, řekněte to. Komunikace je důležitá. 

Po masáži alespoň půl hodiny nejezte, nepijte alkohol. Naopak voda je vhodná. 


Sportovní masáž je důkladnější a důraznější propracování svalstva. Hmaty jsou rychlejší, intenzivnější.

Dokáže účinně ulevit od bolesti zad a poskytuje příjemné uvolnění kůže. Současně stimulují lokální lymfatické dráhy k odplavování odpadních látek a kyseliny mléčné ze svalů, prohřívají a odlepují zatuhlou kůži od svalů, a hloubkově masírují svaly včetně jejich úponů.

Pro koho jsou tyto masáže vhodné? Sportovní masáže doporučujeme všude tam, kde se svaly dostávají buďto jednorázově, nebo pravidelně do velké fyzické zátěže, např. při fyzicky náročném povolání, při pravidelném sportovním tréninku, zápase, turistice, při sezónních domácích pracech.


Relaxační masáž je jemnější, používají se při ní pomalé hmaty pro navození klidu a pohody. Je nejen uklidňující, ale také Vás zbaví bolestí hlavy, nespavosti a psychického napětí. Nenechte stres, aby Vás pohltil, zbavte se ho touto velice příjemnou metodou.


Breussova masáž je velmi jemná citlivá metoda, která spočívá v intenzivním vtírání masážního oleje po celé délce páteře, obratel po obratli, přičemž důraz je kladen na postižená místa. Také ji můžeme nazvat masáž meziobratlových plotének. Meziobratlové ploténky díky oleji "nabobtnají" a obratle se pak lépe vyrovnají do správné polohy. Tato masáž je vhodná i u starších lidí, dokonce i při prokázané osteoporóze. Slouží i jako prevence onemocnění páteře.


Konraindikace

  • při nádorovém onemocnění
  • při akutním žilním onemocnění s trombózou či zánětem

  • při pravo i levostranné srdeční insuficienci, astma cardiale

  • při zvýšené funkci štítné žlázy - hyperthyreosa

  • při zvýšeném svalovém tonusu - hypertonie

  • při chronické bronchitis