Jdete na masáž poprvé?

Co dělat před masáží 

Před masáží 1.5 h pokud možno nejezte těžké jídlo. Avšak, příjemnému, plnohodnotnému zážitku z masáže nepřidá, když vám kručí v břiše. Pomůže lehčí svačina.

Na masáž přijďte čistě umytí tak, aby mohly oleje a v nich obsažené silice co nejlépe pronikat kůží. 

Zeptám se vás, co vás trápí, kterou část těla chcete namasírovat.

Pokud by vám nějaký hmat z osobního hlediska byl nepříjemný, řekněte to. Komunikace je důležitá. 

Co dělat po masáži

Pijte dostatečné množství tekutin (2-3 litry denně), což pomůže odplavení toxinů. Masáž aktivuje lymfatický systém, který tak zvýšeně odplavuje škodlivé látky z těla. 

Bezprostředně po masáži nejezte těžké jídlo.

Dbejte na to aby jste neprochladli. Při prochlazení se svaly stáhnou a účinek masáže je snížen. 

Odpočívejte a nevykonávejte žádnou fyzicky namáhavou práci. Sportovní masáž je důkladnější a důraznější propracování svalstva. Hmaty jsou rychlejší, intenzivnější.

Dokáže ulevit od bolesti zad a poskytuje příjemné uvolnění kůže. Současně stimulují  lymfatické dráhy k odplavování odpadních látek a kyseliny mléčné ze svalů, prohřívají a odlepují zatuhlou kůži od svalů, a hloubkově masírují svaly včetně jejich úponů.

Pro koho jsou tyto masáže vhodné? Sportovní masáže doporučujeme všude tam, kde se svaly dostávají buďto jednorázově, nebo pravidelně do velké fyzické zátěže, např. při fyzicky náročném povolání, při pravidelném sportovním tréninku, zápase, turistice, při sezónních domácích pracích.


Relaxační masáž je jemnější, používají se při ní pomalé hmaty pro navození klidu a pohody. Je nejen uklidňující, ale také Vás zbaví bolestí hlavy, nespavosti a psychického napětí. Nenechte stres, aby Vás pohltil, zbavte se ho touto velice příjemnou metodou.


Breussova masáž je velmi jemná citlivá metoda, která spočívá v intenzivním vtírání masážního oleje po celé délce páteře, obratel po obratli, přičemž důraz je kladen na postižená místa. Také ji můžeme nazvat masáž meziobratlových plotének. Meziobratlové ploténky díky oleji "nabobtnají" a obratle se pak lépe vyrovnají do správné polohy. Tato masáž je vhodná i u starších lidí, dokonce i při prokázané osteoporóze. 

Kontraindikace

(kdy se masáž nedoporučuje)


Nádorové onemocnění

Kardiovaskulární onemocnění

Epilepsie, cukrovka

Při velkém tělesném vyčerpání

Zánětlivé, horečnaté onemocnění

Při požití alkoholu nebo drog

Krvácivé stavy(hemofilie, leukémie) 

Migrény 

Kdy se masáž doporučuje?


Při rekonvalescenci po těžkých chorobách

Při chronických revmatických onemocněních

Při chorobách pohybového aparátu

Po popáleninách- uvolní jizvy

Při skolióze, kyfóze

Při chronickém onemocnění dýchacího systému

Při hemiplegii a paraplegii